Lifestyle

Poznaj najmodniejszą koloryzację w tym sezonie? Jak pielęgnować włosy farbowane, by zawsze zachwycały?

włosy farbowane

Mówi się często, że moda zmienną jest i trudno się z tym nie zgodzić. Rzeczywiście bywa tak, że to co wczoraj było modne dziś jest passe, a jutro będzie faux pas. Warto wiedzieć, że trendy zmieniają się nie tylko w przypadku odzieży, ale też dotyczą fryzur czy koloryzacji. Dziś przedstawimy Wam najmodniejsze koloryzacje, ale też sposoby jak dbać o włosy farbowane.

Miodowy blond z nutami złotymi – postaw na sombre

A kto powiedział, że sombre przeznaczone jest tylko na lato? Nic bardziej mylnego. Również teraz można je nosić na włosach, tym bardziej że zachwyca subtelnością oraz elegancją. Bazą takiej koloryzacji powinien być kolor miodowy blond. Następnie na co drugie, cienkie pasmo nakłada się farbę z włosów w odcieniach złota. W ten sposób uzyskacie efekt pięknych, mieniących się włosów. Warto jeszcze wiedzieć, że taka koloryzacja zasadniczo pasuje każdej kobiecie, a więc zarówno tej z ciemną, jak i jasną oprawą oczu, a także z ziemistą cerą. Najlepsze jest w niej także to, że odwraca uwagę od niedoskonałości, a do tego jeszcze odmładza. Oczywiście musicie zdawać sobie sprawę, że każda koloryzacja jest obciążeniem dla włosów, a więc aby uniknąć ich przesuszenia czy puszenia najlepiej zaraz po farbowaniu zastosować dawkę nawilżenia. Raz w tygodniu powinnyście wykonać olejowanie włosów. Do tego celu polecamy Wam olejek kokosowy, który jest biały i nie wpływa na kolor. W żadnym przypadku nie powoduje żółknięcia pasm, co może się stać jeżeli zastosujecie olejek arganowy. Olejek kokosowy nakładamy na całą powierzchnię włosów, ale 1cm-2cm od nasady, bo przeciwnym razie może dojść do przetłuszczania się włosów właśnie u nasady. Po około godzinie zmywamy ten w pełni naturalny kosmetyk i myjemy włosy.

Jasny brąz, czyli koloryzacja stylowa i elegancka

Jeżeli cenicie elegancję, a przy tym lubicie ponadczasowy styl i nutę klasyki, to idealnym rozwiązaniem będzie koloryzacja jasny brąz. Dobrym wyborem jest jasny brąz farba bez amoniaku, gdyż właśnie amoniak ma bardzo intensywny zapach i niestety bywa on drażniący. Jednocześnie wybierzcie farbę, w składzie której znajdziecie olejki roślinne, które nawilżą włosy. Komu pasuje taka koloryzacja? Przede wszystkim kobietom o ciepłych odcieniach skóry, ale też tym, które mają ciemną oprawę oczu. Powinny jednak zrezygnować z niego panie, które mają ziemistą cerę, gdyż kolor może ją podkreślać. Pamiętajcie jeszcze, aby włosów nie farbować zbyt często. Najlepiej co 2,5-3 miesiące. Dzięki temu ryzyko uszkodzeń łuski włosa czy jej większego rozchylenia jest mniejsze. Nie oznacza to jednak, że musicie tolerować odrost. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście tonowanie włosów. Polega ono na nałożeniu tonera, który nie wnika we włosy, a jedynie oblepia łuskę włosa.

A gdy chcesz zaszaleć, wybierz turkusowy blond

Są kobiety, które uwielbiają się wyróżniać i przyciągać uwagę. Jeżeli, należycie do tej grupy, to doskonałym wyborem będzie koloryzacja turkusowy blond. Trzeba przyznać, że rzeczywiście jest to kolor bardzo oryginalny, ale też całkiem stylowy. Bazą koloryzacji jest jasny blond, na który następnie aplikuje się toner w kolorze turkusowym i wykonuje blendowanie. Dzięki temu efekt jest tak dobry. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że włosy po tak intensywnej koloryzacji wymagają szczególnej ochrony. Dlatego też zamiast tradycyjnego mycia lepiej zastosować metodę OMO. Polega ona na umyciu włosów odżywką np. z dodatkiem kwasu hialuronowego. Następnie myjemy włosy oczyszczającym szamponem, a na koniec aplikujemy maskę z keratyną.

Materiał zewnętrzny