Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

W te święta nie musisz martwić się pieczeniem ciasta – zamów je!

5 grudnia, 2023 święta

Zbliża się ten magiczny czas w roku, gdy w salonie pojawia się błyszcząca od bombek i lampek choinka, a w całym domu unosi się aromat świątecznych ciast. Chyba, że jesteś jedną z osób, które nie przepadają za pieczeniem lub zwyczajnie, nie mają na to czasu. Czy to oznacza, że w trakcie Bożego Narodzenia nie zjesz piernika lub makowca? Nie musisz się tym martwić! Zamiast samodzielnie piec ciasta, zamów je z dostawą do domu!

Jakie ciasta bożonarodzeniowe są najpopularniejsze?

Boże Narodzenie to święta, które bardzo mocno kojarzą się z jedzeniem. Obok tradycyjnych w Polsce, bezmięsnych potraw wigilijnych, na stołach królują w tym czasie także pieczenie, sałatki czy zupy. A zwieńczeniem świątecznych posiłków są pyszne desery – najczęściej w postaci ciast.

Do wypieków świątecznych, które bezapelacyjnie znajdują się na czele rankingu ciast tego sezonu, należy zaliczyć:

  • piernik – ciasto najbardziej charakterystyczne, zachwycające słodkim smakiem podbitym intensywnymi przyprawami korzennymi (sama nazwa wypieku nawiązuje do staropolskiego określenia pieprzny, co potwierdza, że od samego początku piernik należał do ciast o charakterystycznym smaku i aromacie); w oryginalnym przepisie konieczne jest ponadto wykorzystanie miodu, który zapewnia piernikowi gładki, słodki posmak,
  • sernik – czyli świąteczne ciasto, którego głównym składnikiem jest twaróg (biały ser) mielony kilkukrotnie na gładką masę; klasyczny, polski sernik jest często pieczony z rodzynkami (które to, jako dodatek, są albo uwielbiane, albo znienawidzone – na ten temat powstają nawet internetowe, żartobliwe „memy” i niezliczona ilość ankiet w mediach społecznościowych),
  • makowiec – ciasto, które może przybierać formę rolady lub klasycznego placka; istotnym składnikiem tego wypieku jest mak, mielony na drobno i mieszany z bakaliami (głównie z suszonymi owocami, takimi jak rodzynki, skórka pomarańczowa oraz z orzechami); masa makowa jest wykładana na ciasto, które może być zarówno drożdżowe, jak i półkruche czy kruche; ze względu na ilość i rodzaj składników, przygotowanie makowca jest uważane za dość skomplikowane.

Oczywiście, obok wymienionych wyżej świątecznych ciast, w bożonarodzeniowym menu może pojawić się ich znacznie więcej. Wystarczy wymienić, chociażby, różnego rodzaju miodowniki, ciasta marchewkowe, a nawet torty świąteczne. Co jednak najlepsze, ani Ty, ani nikt inny z rodziny nie musicie przejmować się ich pieczeniem!

Zamów ciasta świąteczne z dostawą do domu

W sieci coraz prężniej działają cukiernie internetowe, czyli firmy oferujące możliwość zamówienia ciasta (często dowolnego lub też z dużej listy dostępnych wypieków do wyboru). W okresie okołoświątecznym do oferty takich cukierni trafiają właśnie ciasta typowo związane z obchodzeniem Bożego Narodzenia.

Zasada korzystania z usług cukierni internetowych jest prosta i właściwie identyczna, jak w przypadku każdego innego zakupu w sieci. Na stronie WWW wybranej firmy należy wybrać rodzaj ciasta (czasami, o ile dana cukiernia ma taką opcję, można zaznaczyć liczbę porcji, przekładającą się na wielkość samego wypieku).

Po zatwierdzeniu i opłaceniu zakupu, a także podaniu adresu dostawy, cukiernia zajmie się całą resztą. A, co ważniejsze, w zamówieniu wskazać możesz dowolny adres dostawy. Tym samym nie musisz kupować świątecznych wypieków tylko dla siebie, ale też zamówić i sprezentować pyszny piernik czy makowiec komuś bliskiemu, nawet jeśli mieszka na drugim końcu Polski! Czyli wygoda i oryginalny prezent w jednym!

Materiał zewnętrzny

Przygotowanie na Jubileusz 2025

Redakcja swietawdomu.pl

Zapraszamy do lektury naszych artykułów o tematyce domowej, która może zainspirować Cię do nowych pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz. Znajdziesz u nas również wiele artykułów o rodzinie, wychowywaniu dzieci i organizacji świat, dzięki czemu każdy wyjątkowy czas będzie magiczny dla Twojej rodziny! Dowiedz się także więcej o karierze i biznesie!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przygotowanie na Jubileusz 2025
Czym jest Fragment 176-191?

Czym jest Fragment 176-191?

26 listopada, 2024

Dziedziczenie długów po rodzicach

Jesteś zainteresowany reklamą?