Lifestyle

Ks. Krzysztof Kralka. Katolicki autor, którego książki warto poznać bliżej!

Ks. Krzysztof Kralka

Osoby wierzące chętnie sięgają po publikacje o charakterze religijnej. Książki pisane przez chrześcijańskich autorów pozwalają im zgłębić ważne kwestie wiary, odnaleźć odpowiedzi na nurtujące każdego chrześcijanina pytania, a także wyjaśnić wątpliwości. Jednym z najbardziej poczytnych katolickich autorów jest ks. Krzysztof Kralka – kapłan prowadzący Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, którego droga do kapłaństwa stanowi dowód na to, że każdy może nawiązać żywą, głęboką relację z Bogiem.

Kim jest ks. Krzysztof Kralka? Jaka była jego droga do kapłaństwa?

Krzysztof Kralka urodził się 5 listopada 1980 r. w Kielcach. W młodości nic nie zwiastowało, że swoje życie zwiąże z kościołem katolickim – wręcz przeciwnie. Jako młody chłopak był zagorzałym ateistą i antyklerykałem. Jego życie odmieniło się o 360 stopni w 2002 r., kiedy w Polsce pojawił się papież Jan Paweł II. W czasie oglądania w telewizji relacji z pielgrzymki i słuchając słów Ojca Świętego, Krzysztof Kralka doświadczył nawrócenia – zdecydował się, że od tej pory wiara i religia będą pełniły ważną rolę w jego życiu.

Nie ograniczył się jednak tylko do regularnego uczęszczania do kościoła i życia według zasad wiary chrześcijańskiej. Zdecydował się wstąpić na drogę kapłaństwa i zostać księdzem, aby móc nawracać i kierować na właściwą drogę ludzi, którzy podobnie jak on zbłądzili i utracili bliski kontakt z tym, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze – wiarą w Boga.

Dziś ks. Krzysztof Kralka posługuje w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji. Oprócz tego, organizuje bardzo popularne wśród młodzieży rekolekcje, spotkania przygotowujące do sakramentów, a także wieczory poświęcone zgłębianiu tajników wiary. W czasie tych wydarzeń wyjaśnia uczestnikom, co dzieje się z człowiekiem, który przyjmuje Chrystusa do swojego życia, jak wiara i religia pomagają w walce z codziennymi przeciwnościami losu i jaką siłę dają żyjącemu zgodnie z nimi człowiekowi. Ważnym elementem ewangelizacyjnej działalności księdza jest także pisanie książek, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych katolików.

Książki ks. Krzysztofa Kralki. Jakie zagadnienia poruszają? Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

Pallotyn jest autorem wielu książek, które skupiają się wokół tematyki chrześcijańskiej. Są to publikacje pisane prostym, przystępnym dla każdego człowieka językiem, które poruszają wiele nurtujących chrześcijan zagadnień. Ich zadaniem jest przybliżenie czytelnikowi wartości chrześcijańskich oraz wyjaśnianie wątpliwości, z którymi zmaga się większość współczesnych chrześcijan.

Ks. Krzysztof Kralka

Wśród książek tego autora warto zwrócić szczególną uwagę na dwie publikacje. Pierwszą jest „Szkoła rozeznania duchowego”. To wyjątkowa książka, która uczy czytelnika, jak żyć w zgodzie z wolą Boga, jak usłyszeć Jego głos i jak unikać pokus, na które jesteśmy narażeni właściwie na każdym kroku. Ks. Krzysztof Kralka krok po kroku instruuje czytelnika, jak prowadzić życie zgodne z wartościami chrześcijańskimi i boskimi przykazaniami. Drugą jego książką, którą warto przeczytać, jest „Modlitwa serca”. To wyjątkowy poradnik, który pokazuje, jak się modlić, aby nawiązać prawdziwie bliską i głęboką relację z Bogiem, stanowiącą według autora kwintesencję ludzkiego szczęścia.

Materiał zewnętrzny