Święta

Jak dodatki do sypialni mogą wprowadzić magię Bożego Narodzenia do każdego dnia?

dodatki do sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tam każdy z nas spędza ⅓ każdej doby! To w sypialni kończymy i zaczynamy każdy dzień. Warto więc nadać jej szczególnego charakteru w okresie bożonarodzeniowym. Jakie dodatki do sypialni warto wybrać na czas świąteczny?

Jakie świąteczne motywy warto wybrać?

Choć wybór dekoracji zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu, istnieje szereg motywów, które są charakterystyczne dla świąt Bożego Narodzenia.

  • Kolory – barwy kojarzące się ze świętami to przede wszystkim czerwień, ciemna zieleń, a także złoto. Warto z nich korzystać m.in. wybierając pościel czy prześcieradło na materac na zimę.
  • Renifery – doskonale prezentują się w szczególności w towarzystwie szyszek czy gałązek jodły.
  • Świąteczne słodycze – cukierki, pierniki i laseczki to doskonała inspiracja do oryginalnego udekorowania sypialni.
  • Mikołaj – koce w mikołajowe czapki lub specjalne lampki z takim motywem, to klasyczny wybór na święta.
  • Anioły i gwiazdy – mają religijny charakter, jednak obecnie stały się też ważnym elementem świątecznej popkultury.

Światełka i zapachy

Ciężko wyobrazić sobie sypialnię udekorowaną na święta, w której nie ma lampek choinkowych. Wbrew pozorom, nie muszą one służyć jedynie do przystrojenia drzewka! Doskonale sprawdzą się także rozwieszone na łóżku lub na ścianie.

Ciekawym pomysłem może być też zastąpienie zwykłych lampek nocnych tymi w kształcie gwiazd, aniołków czy reniferów. Wyjątkowego charakteru mogą nadać również lampiony na parapecie. Coraz więcej osób kupuje do sypialni świeczki zapachowe o aromacie piernikowym czy cynamonowym.

Tekstylia to podstawa!

Podstawą świątecznej dekoracji do sypialni są oczywiście tekstylia. Ciężko osiągnąć bożonarodzeniowy nastrój wówczas, gdy w łóżku nie ma klimatycznych pościeli, narzut, koców i poduszek dekoracyjnych. Warto jednak pamiętać, że w tym pomieszczeniu liczy się nie tylko estetyka, ale również wygoda! Na pierwszym miejscu zawsze powinien stać komfort snu. Dopiero kolejna kwestia dotyczy designu elementów dekoracyjnych i kreowania niepowtarzalnej, bożonarodzeniowej atmosfery.

Dzięki przemyślanemu udekorowaniu sypialni, można wprowadzić świąteczną magię do każdego dnia! Warto jednak dobrze dopracować swoje pomysły, aby stworzyć kompozycję pełną estetyki, a nie chaosu.


 Artykuł sponsorowany