Lifestyle

Domowa metamorfoza włosów na święta – jak wybrać właściwą farbę do włosów?

metamorfoza

Święta to doskonała okazja, by spędzić czas z najbliższymi, skosztować pysznych potraw, ale też to dobry moment, by zrobić coś dla siebie. Odmiana wizerunku ucieszy zarówno Ciebie, jak i gości – będziesz czuła się wyśmienicie w nowym kolorze włosów. Jeśli nie jesteś gotowa na radykalną metamorfozę, możesz sięgnąć po domowe farby, które delikatnie zmieniają odcień, nie niszcząc włosów.

Trwała koloryzacja i naturalne efekty

Rynek produktów kosmetycznych dynamicznie się zmienia i współczesne środki koloryzujące są bezpieczniejsze dla struktury włosów niż dawne farby naładowane amoniakiem czy nadtlenkiem wodoru. Które farby do włosów są dobre? Wybieraj farby do włosów, które nie tylko dbają o kolor, ale też o kondycję włosów i skóry Twojej głowy. Dostępne są na przykład ochronne kremy koloryzujące, które zmieniają odcień, ale też pielęgnują włosy podczas koloryzacji. Dzięki temu pasma nie niszczą się tak mocno, a efekt utrzymuje się długo.

Ciepłe czy zimne tony?

Farby do włosów, oprócz barwników i składników utleniających (w przypadku farb do włosów blond) zawierają pigmenty, które nadają włosom chłodną lub ciepłą tonację. Na przykład zielone, różowe i fioletowe domieszki neutralizują żółte lub miedziane refleksy. Dlatego warto już na etapie wyboru farby umieć odczytać numerację produktów.

Jak odczytywać numery farb do włosów?

Farby do włosów oznaczone są zwykle numerami – 1 to czerń, 11 to jasny blond – im wyższy numer początkowy, tym farba jaśniejsza. Koniecznie zwróć uwagę na numery po przecinku, które oznaczają tonację. Od 3 do 6 to farby ciepłe. 1,2 i 7 to odcienie zimne. Weź pod uwagę, w jakich kolorach jest Ci do twarzy. Możesz skorzystać z wirtualnych lusterek, np. na oficjalnej stronie L’Oreal, aby przekonać się, jak możesz wyglądać w danym kolorze.

Nie decyduj się od razu na trwałe zmiany

Możesz wybrać kolor trwały lub zdecydować się na półtrwałe farby do koloryzacji, które dadzą naturalny i lśniący efekt. Wówczas wybieraj farby bez amoniaku, które odmienią Twój kolor o ton lub dwa. Są łatwe w użyciu nawet dla początkujących. Niektóre zawierają nawet 90 procent składników pochodzenia naturalnego. Są trwałe do 28 myć – kolor z czasem delikatnie zanika, powracając do naturalnego. Włosy stają się bardziej lśniące i jedwabiste. Palety kolorów zadowolą każdego – szukaj produktów wśród czołowych producentów farb. Wówczas masz pewność, że środki są przetestowane dermatologicznie i bezpieczne. Jednocześnie zawsze wskazane jest wykonanie próby uczuleniowej! To ważne przy każdorazowym farbowaniu włosów.

Szybkie pokrycie siwizny odrostów

Masz już sporo siwych włosów na głowie? Kremy koloryzujące i tonery mogą być niewystarczające. Dla pań w sile wieku powstały specjalne farby, które doskonale pokrywają siwiznę, zapewniając naturalny efekt na głowie bez drastycznej zmiany. Na głowie pojawił się odrost i nie masz czasu na wizytę u fryzjera lub domową koloryzację? Wypróbuj retuszer odrostów, który tymczasowo upora się z kolorem odrastających włosów i zapewni Ci świeży wygląd na święta.

Materiał zewnętrzny